[O2FL] Głośna klima?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • plaski
    Classic
    • 2014
    • 25

    [O2FL] Głośna klima?

    Mam podobny problem w 1,9 TDi 90km ALH,
    u mnie wibracje czuć też na kierownicy dzieje się tak przy przyspieszaniu nie zależnie od prędkości a nawet jak jadę ze stałą prędkością i wjeżdżam na wzniesienie bez dodawania gazu.
  • mac_aaron
    Elegance
    • 2012
    • 984
    • Octavia III (5E3)
    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

    #2
    [O2FL] Głośna klima?

    Problem następujący:
    Przy włączonej klimie przy dodawaniu obrotów do ~3000 i puszczeniu gazu wyraźnie słychać jakiś hałas, coś jakby wentylator wchodzący i schodzący z obrotów. Raczej tylko przy rozgrzanym silniku. Po wyłączeniu klimy objawy ustają. Wydaje mi się, że dobiega z okolic schowka pasażera. Przy podniesionej masce i gazowaniu nic nie słychać z zewnątrz, tylko w kabinie. Czy to normalne?

    EDIT:
    dla potomnych linki z googla o podobnych problemach w innych Skodach, ja jadę jutro do ASO i niech się martwią :twisted:
    Głośna klima Fabia
    To samo w VW Polo

    Komentarz

    • TomaszW
      Ambiente
      • 2009
      • 221
      • Volkswagen

      #3
      Dwa pierwsze linki nie działają

      Komentarz

      • voytek
        Rider
        • 2010
        • 480
        • Octavia III (5E3)
        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

        #4
        Niestety prawdopodobnie kompresor klimatyzacji. Miałem identyczne objawy, wymiana czynnika chłodzącego trochę pomogła, ale nie do końca, skończyło się wymianą kompresora, na szczęście jeszcze na gwarancji.

        Komentarz

        • mac_aaron
          Elegance
          • 2012
          • 984
          • Octavia III (5E3)
          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

          #5
          Zamieszczone przez TomaszW
          Dwa pierwsze linki nie działają
          Nie chcą działać, wywalone.

          Po wizycie w ASO i osłuchaniu przez mechanika i innych umówiono na wizytę serwisową we wtorek. Mechanik jak to mechanik, stwierdził, że nie wiadomo, trzeba sprawdzić ciśnienie czynnika itd... A i dostałem opieprz za czytanie po internecie co może być przyczyną :twisted:

          [ Dodano: Sro 12 Wrz, 12 10:28 ]
          Do wymiany sprężarka klimy :evil:
          Dziś mogę odebrać auto, ale jeździć bez klimy. Poszło zapytanie do SAP. Chyba nie będą mi się kazali dokładać do naprawy?

          Edit: 20.09.2012
          Sprężarka do wymiany na koszt ASO, czekam na część. Gdyby mechanik posłuchał mojej rady to nie musiałbym czekać 2 tygodnie na diagnozę :twisted:

          Edit: 25.09.2012
          Klima działa bez hałasowania, operacja zakończona sukcesem.

          Komentarz

          Pracuję...